Doprava Doprava zdarma od 1250 Kč | Doručení do 2 dnů
Zachraňte hustotu svých vlasů

Zdravé a husté vlasy těší jen některé muže. Zřejmě mají skvělou genetickou výbavu. Pokud k nim patříte, vězte, že jste jeden z mála. Většina mužů ale takové štěstí nemá, a tak se začnou smiřovat s tím, že ve středním věku vlasy jednoduše řídnou a šedivějí. A to ani nevědí, že se tento stav dá docela snadno a rychle zvrátit. Jak? Jednou z možností je i dermaroller.

Obsah článku:
Co je dermaroller a jak funguje
Svět před dermarollerem
Dermaroller na vlasy vs. minoxidil a séra

Co je dermaroller a jak funguje

O tomto nástroji s rozměry holicího strojku jste už možná slyšeli. Poznáte ho díky válečku, na kterém jsou umístěny titanové mikrojehličky. Rolováním po pokožce hlavy se jehličky dostávají do vrchních vrstev kůže, a to zcela bezbolestně, což je pro mnohé docela dobrou zprávou. Takto vzniknou drobné vpichy, co sice zní drasticky, ale vůbec tomu tak není. Vpichy mají totiž svůj účel, a tím je zlepšení cirkulace krve v kůži. Z toho profitují zejména vlasové folikuly, protože jsou-li správně prokrveny, mohou lépe a rychleji růst. Existují ovšem ještě další důvody, proč dermaroller na vlasy tak dobře funguje. Doslova nastartuje regeneraci kožních buněk a zefektivní vstřebávání živin z kosmetických produktů. S dobře vyživené a zregenerované pokožky nakonec rostou nové a zdravé vlasy.

Svět před dermarollerem

Ptáte se, jak muži podporovali růst vlasů před tím, než přišel dermaroller? Existují různé jiné prostředky, jako například šampony, oleje či séra. I v dnešní době jsou stále velmi žádané a oblíbené. Zmíníme například minoxidil, na který se muži spoléhají už celá desetiletí. I když byl původně vyvinut se zcela jiným záměrem, shoda okolností jej předurčila k podpoře růstu vlasů. Funguje tak, že prodlužuje růstovou fázi vlasů a zároveň rozšiřuje cévy a zlepšuje prokrvení v kůži. Více se o něm dočtete v samostatném článku, kde naleznete i zkušenosti a recenze uživatelů. Kromě minoxidilu jsou skvělé i séra složená z přírodních olejů, jejichž kombinace účinně zastavuje nadměrné vypadávání vlasů a podporuje jejich růst. Nachází se mezi nimi zázvorový, ricinový či arganový olej. Prokazatelné účinky přinesl také dýňový olej, olej z pšeničných klíčků, ze semen mrkve i máslo ze semen manga a Aloe Vera.

Dermaroller na vlasy vs. minoxidil a séra

Přemýšlíte, zda můžete zkombinovat dermaroller na vlasy s minoxidilem nebo sérem? V tom případě máte podobné myšlenky jako vědci, kteří se na to podívali odborným okem. Zaměřili se na souběžné použití minoxidilu a dermarolleru. Zjistili, že stimulace růstu nových vlasů je tak mnohem rychlejší a efektivnější. (Zdroj) Díky dermarolleru se totiž účinné látky dostávají hlouběji do kůže. To platí i v případě séra či oleje. Pokud tedy uvažujete nad možnostmi, jak urychlit růst vlasů nebo zpomalit jejich vypadávání, máte hned několik možností. Stačí si jen vybrat tu, která vám nejvíc vyhovuje.