Doprava Doprava zdarma od 1250 Kč | Doručení do 2 dnů
Zachraňte hustotu svých vlasů

Vypadávání a řídnutí vlasů je téma, o kterém si povídají spíše ženy. Muži s tím však bojují také, i když to přiznávají jen s neochotou. Ani v jednom případě ale nejde o nic, za co je třeba se stydět. Ztráta vlasů je naprosto běžný a přirozený proces, se kterým se bohužel potýká stále více a více lidí. Co s tím? Existuje zahušťování vlasů, které zvládnete i doma?

Obsah článku:
Nejčastější příčiny vypadávání vlasů a neúčinná řešení
Instantní zahušťování vlasů
Podpora růstu vašich přirozených vlasů

Nejčastější příčiny vypadávání vlasů a neúčinná řešení

Zahušťování vlasů

V úvodu jsme zmínili, že lidí, kteří pozorují nadměrný úbytek vlasů, je stále více. Tento jev má docela jednoduché vysvětlení. Žijeme v době plné stresu. Nesplnitelné termíny v práci, domácnost, děti, účty, to je na jednoho člověka opravdu moc. Kromě stresu hraje velkou roli také životní styl, genetika, věk či užívání léků. Samozřejmě, čas patří k nedostatkovým komoditám, proto je internet nejlepším zdrojem rychlých a jednoduchých řešení. A to i v případě vypadávání vlasů. Můžete se tak dočíst o různých „účinných“ šamponech nebo o řadách babiček. Jednou z nich je například stříhání za účelem získání hustších vlasů. Můžeme však říci, že takhle to nefunguje. Co může opravdu pomoci? Výživa zevnitř, šampon nebo sérum se skutečně účinnými složkami či jiné ověřené produkty.

Instantní zahušťování vlasů

Čekání na účinek vlasového přípravku může být zdlouhavé. Hustší vlasy přece chcete mít hned. Zejména když vás čeká společenská událost. Naštěstí řešení existuje i pro takové situace. Můžete vyzkoušet keratinová vlasová mikrovlákna a místa s řídnoucími vlasy dovedně zamaskovat. Jedná se o organická vlákna složená z keratinu, což je bílkovina nacházející se v lidských vlasech. Většinou se tato vlákna nacházejí v praktických tubách, takže aplikace je rychlá a jednoduchá. Na hlavě drží za pomoci statické elektřiny, přičemž vytvářejí stejnou strukturu jako skutečné vlasy. Samozřejmostí jsou také různé barvy, aby ladily s barvou vašich vlasů. Jsou tedy diskrétní a skvěle plní svůj účel. Možná je používá i vaše kolegyně, šéf nebo lékař a vy o tom nemáte ani tušení. Na co je třeba se zaměřit, abyste si vybrali opravdu kvalitní vlasová vlákna?

  • Před koupí si ověřte jejich odolnost vůči potu, větru a dešti.
  • Přečtěte si složení jestli náhodou neobsahují nějaké chemické látky.
  • Všimněte si také toho, jakým způsobem se aplikují na vlasy. Buď se používají vyklepáváním z tuby, podobně, jako dětský pudr nebo pomocí sprejového aplikátoru, který zajišťuje praktičtější a přesnější aplikaci.
  • Snažte se vybrat barvu, která se nejvíce podobá barvě vašich vlasů.

Podpora růstu vašich přirozených vlasů

Maskování řídkých vlasů je fajn. Je to účinný a rychlý způsob, jak získat hustší hřívu během okamžiku. Ale škodu neudělá ani zastavení vypadávání přirozených vlasů a podpora jejich růstu. Jak jsme zmínili výše, možností je několik. Ať už zvolíte šampon, sérum, nebo se rozhodnete vyživit vlasy zevnitř formou vitamínových doplňků, měli byste se zaměřit spíše na kvalitu. Tu poznáte většinou podle složení. Účinné produkty na podporu růstu vlasů by měly obsahovat co nejvíce přírodních složek a žádné parabeny, sulfáty a silikony. To platí zejména u šamponů. Z možností, jak získat zdravější vlasy, však můžete vyzkoušet také sérum. Na růst vlasů fungují přírodní oleje, jako zázvorový, ricinový, arganový či dýňový. K zahození není ani olej z pšeničných klíčků, ze semen mrkve, manga nebo extrakt z Aloe Vera. Naše sérum pro růst vlasů obsahuje všechny tyto oleje, takže je schopno přinést výsledky za celkem krátkou dobu

Další alternativou může být i minoxidil. Ten také slibuje zázraky a dokáže je i naplnit. Existuje ve formě roztoku nebo pěny. Působí jako stimulant růstu vlasů, podporuje cirkulaci krve v kůži a prodlužuje růstovou fázi. FDA ho schválila již v roce 1988, takže od té doby se o jeho účincích přesvědčilo množství lidí, dokonce i vědci, kteří se rozhodli provést studii o jeho účinnosti a bezpečnosti. (zdroj) Ať se tedy rozhodnete jakkoli, mějte na paměti, že kvalita je vždy na prvním místě.