Doprava Doprava zdarma od 1250 Kč | Doručení do 2 dnů
Zachraňte hustotu svých vlasů

V dnešním uspěchaném světě zůstává stále méně času na tu správnou péči o vlasy. Namísto toho množství lidí sahá po náhradách, které jim alespoň navenek dodávají pocit hustých vlasů. Mluvíme o umělých vlasech a o lidech, kteří si volí tu jednodušší, i když možná ne vhodnou alternativu v naději, že takhle bude jejich hříva vypadat zdravěji. Nebo je zde ještě druhá skupina, která prostě podlehla trendu.

Obsah článku:
Vlastnosti umělých vlasů
Z čeho jsou vyrobeny umělé vlasy?
Jak se používají?
Mají umělé vlasy nějaký vliv na přirozené?
Paruky z pravých vlasů
Nejlepší náhrada umělých vlasů jsou přirozené vlasy

Vlastnosti umělých vlasů

Příčesek

Ať už používáte příčesky, paruky nebo prameny na prodloužení vlasů, určitě jste si všimli, že některé jejich vlastnosti nemusí být zrovna „po chuti“.

 • Mají nepřirozený lesk
 • Zamotávají se
 • Jsou drsné a tvrdé
 • Nesmí se barvit barvou na vlasy
 • Krátká životnost
 • Vlivem slunečního záření mohou vyblednout
 • Ohřívají se a chladnou v závislosti na teplotě vzduchu
 • Mají specifický zápach
 • Nesmí se tepelně upravovat (žehlička, fén, kulma)
 • Náročnější péče (k mytí jsou zapotřebí speciální přípravky)

Přece jen musí mít i nějaké výhody, vzhledem k tomu, že se těší takové oblibě.

 • Jsou lehké, protože jsou tenčí než přirozené vlasy
 • Po umytí si zachovávají svůj původní tvar
 • Velký výběr barev a účesů
 • Poměrně nízká cena (záleží na kvalitě)

Z čeho jsou vyrobeny umělé vlasy?

Žena s copy z umělých vlasů

K výrobě umělých vlasů se používají materiály, jako například nylon, vinyl či kanekalon. Právě kanekalon je dnes asi nejvíce používán, neboť lépe snáší teplo a je kvalitnější než ostatní materiály. Problém však může nastat, když ho navlhčíte. Tehdy se stává mnohem těžším, co můžete cítit zejména na svých přirozených vlasech. Pod váhou kanekalonu se mohou vaše vlasy lámat a to už bývá nezvratný stav.

Jak se používají?

Samozřejmě, umělé vlasy se musí nějakým způsobem přichytit. V případě pramenů na prodloužení vlasů bývají použita lepidla a nahřívání nebo vlákna ve tvaru kroužků, pomocí kterých se vážou na přirozené vlasy. Další metoda spočívá v roztavení keratinu v místě spoje, k tomuto účelu se používají speciální tavicí kleště. Potom jsou zde příčesky, které se připevňují sponkami či kolíčky. No a nakonec paruky. Mají snadné použití a pokud naberete praxi, vypadají také zcela přirozeně. Principem je schování přirozených vlasů pod čepici, na kterou pak navlečete paruku s umělými vlasy.

Mají umělé vlasy nějaký vliv na přirozené?

Trakční alopecie způsobená těsným účesem

Vše umělé, co aplikujete na lidské tělo si časem může vyptát svou daň. Umělé vlasy nejsou výjimkou. Tedy ani ne vlasy, ale způsob, jakým se připevňují. Lepidla přece jen nejsou přirozenou součástí organismu. Obsahují vysoké koncentrace latexového antigenu, který může způsobit anafylaxi, tedy alergii či dokonce šok. (Zdroj) Samotné nahřívání lepidla také nemusí vaše vlasy snášet bez následků. Volba příčesku se sponami už sice není tak invazivní, ale stále existuje riziko v podobě trakční alopecie. Ta vzniká příliš častým používáním těsných účesů nebo neustálým tažením vlasů. (Zdroj) Mohlo by se zdát, že paruky jsou nejlepší volbou, ale opět vás zklameme. Podle výzkumu by nošení velmi těsných čepic mohlo snížit průtok krve do vlasových folikulů. (Zdroj). Ostatně, nošení paruky v horkých letních dnech si neumíme docela dobře představit. Nadměrné pocení či produkce mazu může ucpávat póry, což může vést k problémům s pokožkou. (Zdroj)

Paruky z pravých vlasů

Ano, existují také paruky z pravých vlasů. Ty jsou nejlepší alternativou pro pacienty po chemoterapiích či lidi s vrozenou alopecií. Mohou jim být nápomocné nejen jako náhrada přirozených vlasů, ale také jako terapeutický prostředek ke zlepšení kvality života. Nevýhodou takové paruky je však cena.

Nejlepší náhrada umělých vlasů jsou přirozené vlasy

Žena používá vlasové sérum

Koupě umělých vlasů může být rychlým řešením, jak zamaskovat poškozené či řídnoucí vlasy. Raději však svůj čas a peníze investujte do správné péče o ty přirozené. Úplně stačí, když začnete používat vhodný šampon, případně olej na vlasy. Doplnění vitamínů a minerálů pro podporu zdraví vlasů zevnitř, také nebude na škodu.

Pro zdravý růst vlasů jsou vhodné účinné látky, jako například zázvor, Platycladus orientalis (Tujovec východní) či Polygonum multiflorum (Stavikrev mnohokvětý). Přímou aplikací na pokožku, například prostřednictvím šamponu, mají velmi příznivé účinky na růst vlasů.

Z olejů zmíníme ricinový, zázvorový, dýňový či arganový.

Za zmínku stojí také minoxidil. V kombinaci s dermarollerem dokáže dělat zázraky. (Zdroj)

U vitamínů a minerálů se zaměřte na ty, které jsou pro vlasy nejlepší. Patří mezi ně vitamíny skupiny B, C, D a minerály hořčík, selen, zinek, vápník a měď.