Doprava Doprava zdarma od 1250 Kč | Doručení do 2 dnů
Zachraňte hustotu svých vlasů

Podporu růstu vlasů a problémy s vypadáváním můžete vyřešit olejem na vlasy. Ten zároveň přispívá k celkové regeneraci vlasových vláken, zabraňuje lámání vlasů a dodává jim zdravý a lesklý vzhled. Proto by měl být součástí každodenní péče o vlasy. Níže si řekneme, kdy je třeba používat olej na vlasy i jak funguje a poradíme vám, jak si vybrat ten nejlepší.

Obsah článku:
Co je to olej na vlasy
Kdy sáhnout po oleji na vlasy
Pomůže olej na suché vlasy?
Rozdíl mezi klasickým a suchým olejem na vlasy
Jak funguje olej na vlasy
Podle čeho si vybrat olej na vlasy
Jak se vyrábí olej na vlasy Plushair
Jaké jsou alternativy pro olej na vlasy

Co je to olej na vlasy

Na začátek trochu teorie. Olej na vlasy můžeme definovat jako kosmetický přípravek na bázi oleje, který je určen ke zlepšení či udržení stavu vlasů. Výhodou takového přípravku je, že může obsahovat několik druhů olejů, jejichž kombinace účinně bojuje s vypadáváním, suchostí či poškozením vlasů.

Kdy sáhnout po oleji na vlasy

muž s lupy ve vlasech a na tričku

Olej na vlasy můžete používat kdykoli. Pouze tak, abyste předešli třepení konečků nebo proto, abyste jim dodali lesk. Kdy je ovšem aplikace oleje na vlasy nutností?

7 důvodů, proč používat olej na vlasy:

 1. Suché a poškozené vlasy
 2. Mastné vlasy
 3. Vypadávání vlasů
 4. Vlasy bez lesku
 5. Lupy
 6. Suchá a svědivá pokožka hlavy
 7. Vlasy bez objemu

Pomůže olej na suché vlasy?

Žena drží v rukou suché konečky vlasů

Suché vlasy po výživě přímo volají. Je to jako s květinami. Pokud je polijete, ožijí. Suchá pokožka hlavy také jistě ocení, dostane-li se jí špetka pozornosti. 

9 olejů, které jsou vhodné pro suché vlasy:

 1. Olivový
 2. Avokádový
 3. Arganový
 4. Mandlový
 5. Jojobový
 6. Kokosový
 7. Makamidový
 8. Konopný
 9. Dýňový

Většina z těchto olejů přináší i jiné benefity. Působí proti lupům, vypadávání či proti lámání, takže jednou ranou zabijete více much. (Zdroj)

Rozdíl mezi klasickým a suchým olejem na vlasy

Slunečnicový olej ve skleněném džbánu

Pokud používáte olej na vlasy, nebo jste zatím jen uvažovali o tom, že si nějaký pořídíte, určitě jste se setkali s výrazem “suchý olej”. Rozdíl mezi klasickým a suchým olejem na vlasy však nepoznáte pouhým okem. Suchý olej totiž ve skutečnosti není suchý. Tento název si zasloužil díky tomu, jak se chová po aplikaci. Zatímco klasický olej zanechává vlasy mastné (mokré), suchý olej na pokožce a vlasech rychle schne, takže nezanechává mastnou texturu. (Zdroj) Tajemství se ukrývá ve složení. Klasický olej obsahuje silikony, proto vlas spíše obalí než se vstřebá, protože je těžký. Naopak, suchý olej je lehký, což mu umožňuje proniknout do struktury vlasu. (Zdroj) 

Oleje, které označujeme za suché:

 • Hroznový 
 • Šípkový
 • Jojobový
 • Slunečnicový
 • Avokádový

Jak funguje olej na vlasy

Žena před a po použití oleje na vlasy

Nanesete si olej na vlasy a pak pozorujete, že jsou jemnější, vyživené a poddajné. Co se však děje mezi tím? Olej obsahuje mastné kyseliny, které pomáhají nahradit lipidy ve vlasech. Ty se ztrácejí v důsledku chemického ošetření vlasů, stylingu či znečištění. Lipidy zajišťují zdravý a lesklý vzhled vlasů. Olej vám pomůže i při krepovitých a suchých vlasech a také může vyřešit problém s jejich vypadáváním, dokonce i s alopecií. Za vším stojí vitamíny a minerály obsažené v olejích. (Zdroj) 

Podle čeho si vybrat olej na vlasy

Muž se šipkami a otazníky nad hlavou

Stejně jako při výběru běžné vlasové kosmetiky (šampon, kondicionér, balzám), i u olejů platí, že byste se měli zaměřit na určení. To znamená, že pokud máte suché a lámavé vlasy, vyberete si olej, který jim navrátí lesk a sílu a problém s vypadáváním vlasů vyřeší olej, který je posílí od kořínků. Kromě určení se vyplatí sledovat i složení. Některé oleje na vlasy totiž obsahují více účinných látek a olejů v jednom, čímž můžete dosáhnout lesku a vitality a zároveň se zbavíte například lupů či řídnutí vlasů. Výše jsme si řekli, které oleje jsou vhodné pro suché vlasy. Přečtěte si další tipy na oleje, které vám mohou pomoci vyřešit vaše problémy.

Olej na mastné vlasy – jojobový olej, arganový olej, mandlový olej, olej ze semen červeného melounu, tea tree olej

Olej proti vypadávání vlasů – olivový olej, pšeničný olej, mandlový olej, olej ze semen mrkve, dýňový olej, rakytníkový olej, meruňkový olej , zázvorový olej, rozmarýnový olej, ricinový olej, olej ze semen manga

Olej na růst vlasů – olivový olej, kokosový olej, ricinový olej, avokádový olej, rozmarýnový olej, dýňový olej, olej ze semen červeného melounu, olej ze semen mrkve, olej ze semen manga, šalvějový olej, zázvorový olej, pšeničný olej

Vlasy bez lesku – kokosový olej, mandlový olej, makadamiový olej, konopný olej

Lupy – olivový olej, kokosový olej, ricinový olej, mandlový olej, olej ze semen červeného melounu, rozmarýnový olej 

Kudrnaté vlasyolivový olej, ricinový olej, kokosový olej, mandlový olej

Vlasy bez objemu – konopný olej, kokosový olej, levandulový olej (Zdroj)

Jak vidíte, některé oleje mají více účinků. Pokud se tedy zaměříme na vypadávání vlasů a podporu jejich růstu, vyberte si některý z uvedených olejů, nebo se můžete rozhodnout i pro komplex. Jako příklad takového vlasového přípravku je také Hair Growth Oil od Plushair. Ten obsahuje všechny potřebné oleje a vytváří tak dokonalý souhrn účinných látek. Zmíníme například dýňový olej. V roce 2014 spatřila světlo světa studia, která zkoumala účinnost dýňového oleje na růst vlasů u mužů s androgenní alopecií. Ukázalo se, že dýňový olej blokuje účinek 5-alfa reduktázy. (Zdroj) Určitý stupeň účinku na růst vlasů má i ricinový olej. (Zdroj) Kromě olejů v něm najdete i extrakt z aloe vera. Tato rostlina bojuje také proti lupům, mastným vlasům a vypadávání.

Jak se vyrábí olej na vlasy Plushair

Vědkyně přelévá olej do zkumavky

Pokud se nakonec rozhodnete pro Hair Growth Oil od Plushair, nezaškodí, pokud budete vědět, jak se vyrábí. Není žádným tajemstvím, že výrobce čerpá z přírody. Kvalita je na prvním místě, proto se všechny oleje obsažené v tomto přípravku lisují za studena. Co to znamená? Při jejich výrobě nejsou suroviny nijak tepelně upravovány. Takovým způsobem se zachovají cenné živiny a mastné kyseliny v jejich přirozené formě. Semena se lisují v celku. Po vylisování se olej přefiltruje, čímž se zbaví pevných nečistot, které se do něj dostaly během lisování. Jedná se zejména o zbytky semen, která by mohla komplikovat použití oleje. V oleji se nachází také vosk, který při nízké teplotě krystalizuje. Proto se musí výrazně zchladit, aby se dal také odfiltrovat. Výsledkem je 100% čistý a přírodní olej, který zvykne být označován i jako panenský. Stejným způsobem jsou zpracovány i ostatní složky oleje na vlasy, tedy zázvor, aloe vera či ricin. Konzervační látky jsou samozřejmě nežádoucí, takže v něm žádné nenajdete. 

Názvy na balení, jako ethylhexyl palmitát a kaprinový triglycerid vás také nemusí odrazovat, protože i přesto, že znějí chemicky, jsou čistě přírodní. Ethylhexyl palmitát se získává z kyseliny palmitové, což je mastná kyselina přirozeně se vyskytující v rostlinách. Má za úkol spojovat a změkčovat jednotlivé složky, aby byly snáze roztíratelné. Kromě toho přispívá k hladšímu a mladšímu vzhledu pokožky. Kaprinový triglycerid zase zamyká hydrataci v pokožce. Vzniká sloučeninou mastných kyselin s glycerinem. S touto složkou se v přírodní BIO kosmetice setkáte velmi často.

Níže si můžete prohlédnout krátké video, jak se vyrábí arganový olej, který je součástí HAIR GROWTH OIL.

Jaké jsou alternativy pro olej na vlasy

Pokud z nějakého důvodu nechcete nebo nemůžete používat oleje na vlasy, máte možnost objevit účinky i jiných přípravků. Vypadávání vlasů v dnešní době dokážeme účinně eliminovat například pomocí minoxidilu. Všechny potřebné informace o tomto zázraku vám poskytne samostatný článek. Pokud hledáte něco ve formě šamponu, výbornou alternativou je i Ginger Shampoo. Svým přírodním složením vás jistě osloví.