Doprava Doprava zdarma od 1250 Kč | Doručení do 2 dnů
Zachraňte hustotu svých vlasů

Pokud hledáte přípravky na vlasy, pravděpodobně máte nějaký problém. Buď je to vypadávání vlasů, suché a lámavé vlasy nebo možná jen potřebujete, aby rostly rychleji, byly zdravější a pevnější. Trh je plný různých šamponů, kondicionérů, olejů či sér. Nyní se budeme věnovat séram na vlasy a povíme si, jak vybrat nejlepší a také to, v jakých cenových kategoriích se pohybují. Určitě vás zajímá také složení, tak pojďme na to.

Obsah článku:
Co je sérum na vlasy
Jaký je rozdíl mezi sérem na vlasy a olejem na vlasy?
Sérum pro růst vlasů nebo sérum proti vypadávání vlasů? Jaký je v tom rozdíl?
Podle čeho si vybrat sérum na vlasy
Složení
Cenové kategorie
Značky
Které vlasové sérum je nejlepší proti vypadávání vlasů?

Co je sérum na vlasy

Nejprve si definujeme, co vlastně sérum na vlasy je. Ve stručnosti, je to kosmetický přípravek s vysokou koncentrací účinných látek. Má lehkou texturu a nezatěžuje pokožku. V podstatě se jedná o silnou emulzi s intenzivním lokálním působením. Sérum může mít vodovou, gelovou nebo mléčnou konzistenci, přičemž má rychlou vstřebatelnost a dostává se hlouběji do pokožky. Některá séra můžete používat i pro růst obočí či brady.

Jaký je rozdíl mezi sérem na vlasy a olejem na vlasy?

Dvě lahvičky s olejem a sérem

Při hledání séra na vlasy jste určitě natrefili i na oleje. Jaký je mezi nimi rozdíl? 

Sérum

Jak jsme zmínili výše, sérum má lehkou konzistenci a rychle se vstřebává, a to díky nízkomolekulárnímu složení. Může obsahovat i více účinných látek a vitamínů najednou a v mnohem vyšší koncentraci, takže snadněji pokryjete vaše potřeby. Kvalita aktivních látek je vysoká a účinnost efektivnější. Sérum je však náročnější na zpracování a bez konzervačních látek se neobejde. Ty v tomto případě zachovávají účinnost, stabilitu a delší dobu použitelnosti. (Zdroj)

Olej 

Olej má větší molekuly, takže se pochopitelně nevstřebává příliš hluboko. Jeho působnost se soustřeďuje spíše na povrchové vrstvy pokožky. Výhodou oleje je snadné zpracování a nemusí se do něj přidávat konzervační látky, ale zde je třeba dát pozor na skladování. Zvolte spíše tmavé a chladné místo a ideální je, pokud se olej nachází ve skleněné nádobě. Důležitá je také rychlá spotřeba, neboť se může zhoršit jeho kvalita a účinek. Rozdíl mezi sérem a olejem naleznete také v účinných látkách. Nejčastěji totiž koupíte jen jeden druh oleje. Míchání různých olejů dohromady není vhodné, protože kombinace nemusí mít zrovna očekávaný efekt. Přesto však na trhu existují oleje, které mají velmi promyšlenou kombinaci různých olejů a jsou účinné, jako například Hair Growth Oil. Ještě dodáme, že u olejů se zaměřte na označení BIO, nebo 100% organic. (Zdroj)

Sérum pro růst vlasů nebo sérum proti vypadávání vlasů? Jaký je v tom rozdíl?

Žena aplikuje sérum na své vlasy

Existuje spousta druhů vlasových sér, jejichž výběr závisí na tom, s jakým problémem právě zápasíte. Můžete si zvolit sérum s konkrétním určením, ať už máte vlasy suché nebo poškozené. To platí i v případě, že se trápíte s nadměrným vypadáváním vlasů. Zde však nastává otázka, zda je lepší sérum pro růst nebo sérum proti vypadávání. V podstatě je to jedno. Účinné látky, které jsou obsaženy v séru zabraňují vypadávání a zároveň podporují růst nových a zdravých vlasů. Mohou obnovit také poškozené vlasové folikuly a prokrvují pokožku, což také vede k silnějším vlasům. Takže pokud natrefíte na sérum proti padání vlasů, můžete počítat s tím, že vám pomůže podpořit i jejich růst. (Zdroj)

Podle čeho si vybrat sérum na vlasy

Samozřejmě, kromě konkrétního cíle, ke kterému vás sérum může přivést, si při výběru můžete položit i otázku, jaké je jeho složení, kolik stojí a v neposlední řadě vás možná zajímá i to, které značce dát přednost. 

Složení

Zázvor na dřevěné desce

Jednou z věcí, na které byste měli klást důraz, je složení. To je alfou a omegou účinného séra. Velmi efektivní látkou je například minoxidil. Najdete ho i v některých šamponech proti vypadávání vlasů, ale je dostupný i jako samostatný roztok či pěna. Několik studií, které se zabývaly účinností tohoto léčiva, přišly s velmi podobnými výsledky. Jednou z nich je i studie z roku 2019, která potvrdila, že minoxidil je skutečně silný vazodilatátor (rozšiřuje cévy), což v konečném důsledku způsobuje lepší prokrvení vlasových folikulů a tím pádem i růst nových vlasů. Je zvláště účinný při androgenní alopecii. (Zdroj) Sérum na vlasy, resp. proti jejich vypadávání, může také obsahovat:

 • Aminexil – má podobné účinky jako minoxidil. Může mírně zvýšit tloušťku vlasů a přispět ke zpomalení vypadávání vlasů. 
 • Saw palmetto – rostlina, která blokuje 5-alfa reduktázu (enzym, který přeměňuje testosteron na dihydrotestosteron). 
 • Finasterid – také má podobné účinky jako minoxidil. 
 • Ketokonazol – potlačuje účinky 5-alfa reduktázy, zároveň odstraňuje plísňové infekce způsobené houbou Malassezia. (Zdroj)
 • Extrakty z rostlin, které stimulují růst vlasů – tujovec východní, rýma mnohokvětá, zázvor, kokos, bambus, aloe vera a jiné.
 • Vitamíny, které přispívají ke zdraví a síle vlasů – vitamíny skupiny B, C, D 
 • Oleje – sérum pro růst vlasů může obsahovat i oleje, například pšeničný, ricinový, mrkvový, dýňový či mangové máslo.

Stejně jako u šampónů a olejů, i u sér platí, že by neměly obsahovat silikony, parabeny a sulfáty, takže opět sledujte označení BIO.

Cenové kategorie

Červený cenový štítek

Při rozhodování, které vlasové sérum si vybrat, může být podstatná také cena. Ne vždy však souvisí s jeho kvalitou. Také vám nemusí zabírat to nejdražší a účinky můžete zpozorovat i při používání levnějšího séra. Na druhé straně je složení, přičemž mohou být některé účinné látky získány komplikovaným způsobem, nebo mohou mít vysokou koncentraci, což také ovlivňuje cenu. Ta nakonec souvisí také s objemem, tedy jak dlouho vám vydrží jedno balení. V jakých cenových kategoriích se tedy nacházejí růstová séra na vlasy?

 

 • Do 300 Kč
 • 300 – 400 Kč
 • 400 – 700 Kč
 • 700 – 1 200 Kč
 • Od 1 200 Kč

Kvůli různému složení a účinnosti sér na růst vlasů však cena nehraje až tak důležitou roli. Při výběru sledujte spíše účinné látky a také vám mohou být nápomocné i recenze uživatelů.

Značky

Patentovaný koncept autorských práv na licenční produkt s identitou značky

S cenou séra na podporu růstu vlasů je úzce spjata i jeho značka. S jakými značkami se můžete setkat?

10 nejznámějších značek vlasových sér:

 1. Kérastase
 2. Schwarzkopf
 3. L’Oréal
 4. Kirkland
 5. VICHY
 6. Vlasim
 7. Yves Rocher
 8. Revalid
 9. Plantur
 10. Laduti

Každá značka je specifická něčím jiným. Liší se složením, cenou či účinky. Proto se znovu obraťte na recenze, které vám mohou pomoci udělat si přehled.

Které vlasové sérum je nejlepší proti vypadávání vlasů?  

přemýšlející muž

Řekli jsme si něco o složení, ceně i značkách. Stále však není jasné, které vlasové sérum je nejlepší proti vypadávání vlasů. Odpověď je, že takové, které obsahuje co největší koncentraci účinných látek. Není důležité, kolik se jich v jedné lahvičce nachází, ale to, jaké jsou efektivní. Po zvážení všech faktorů se můžete dopracovat například k minoxidilu od výrobce Kirkland. Kromě toho, co jsme zmínili výše, je jeho výhodou i cena. Ať už se rozhodnete jakkoli, každé sérum má lepší účinek, pokud jej budete používat v kombinaci s dermarollerem. Je to malý jehličkový váleček, který díky drobným vpichům umožňuje účinným látkám pronikat hlouběji do pokožky. Dokonce je dermaroller účinný i sám o sobě, jelikož nutí pokožku regenerovat se. Proto je také úspěšným stimulátorem růstu vlasů. (Zdroj)